Święta zbliżają się wielkimi krokami, a więc już czas pomyśleć o bożonarodzeniowych ozdobach. Ja wiecie – największe wrażenie robią ozdoby, które zostały wykonane własnoręcznie. Są wyjątkowe i niepowtarzalne. W poprzedniej lekcji umieściłam instrukcję jak zrobić gwiazdkę z pasków do quillingu. Dzisiaj proponuję Wam wykonanie choinki z kółek. Ozdób nią swoją kartkę, szybę w oknie, pudełko prezentowe bądź choinkę.

Wszystko czego potrzebujecie wymienione jest poniżej.

– paski o szerokości 4,5 lub 6 mm (białe i kolorowe bądź brokatowe)

– małe nożyczki

– pędzelek

– pęseta

– linijka z podziałką

– klej

– różne małe przedmioty okrągłe, które posłużą jako wzornik do zrobienia pętelki z pasków np. ołówek, gruby mazak, różnej wielkości rurki, mała butelka po kleju bądź lekach, mała szklanka itp.

Wymiary średnicy wewnętrznej kółek, które podałam w instrukcji są wymiarami choinki, którą ja wykonałam. Nie musicie ściśle trzymać się tych wymiarów co do milimetrów. Sami dobierzcie sobie takie wymiary, które będą  pasowały do Waszej choinki. Wykonajcie choinkę według własnego projektu wzorując się na instrukcji.

Nie zapomnijcie przysłać fotek na adres e-mail:dom.kultury@dklokator.pl   Zamieścimy je na naszej stronie i facebooku.  Życzę miłej zabawy.    

Film instrukcja: kliknij na link https://www.youtube.com/watch?v=-z0j0dZVy50&feature=youtu.be

ciąg dalszy:

 Choinki zrobione przez mnie.

Share This