ZUMBA/ FITNESS

Zajęcia z Kamilą Kubiak: poniedziałek, środa godz. 18:00

Zajęcia z Emilią Guć- Pietrzkowską: czwartek godz. 17:15 (dzieci) i 18:00 (dorośli)

 

 

do pobrania:

Zasady i procedury obowiązujące w D.K. LOKATOR

REGULAMIN

DEKLARACJA

ZGODA NA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH – COVID-19

 

Fitness – są to zajęcia polegające na modelowaniu całego ciała. Jest to typ ćwiczeń łączący ćwiczenia aerobowe (kładące nacisk na regulację oddechu i pulsu) oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie, cieszące się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Trening wykonuje się do rytmicznej muzyki, a jego zadaniem jest wzmocnienie dolnych oraz górnych części ciała. Dominują proste kroki, niesprawiające trudności w ich powtórzeniu. Regularne uczestnictwo na zajęciach nie tylko pomoże uzyskać zgrabną sylwetkę, ale także poprawią kondycję i zdrowie.

Zumba – wytańcz radość i zdrowie. Zrodziła się ona w Kolumbii, w latach 90. XX wieku za sprawą choreografa Alberto „Beto” Pereza, który od najmłodszych lat był zakochany w muzyce latynoamerykańskiej. Ten instruktor fitness, pewnego dnia, spiesząc się na zajęcia z grupą fitness, zapomniał płyt z muzyką i zmuszony był improwizować. Miał akurat w samochodzie swoje ulubione utwory latynoamerykańskie, i to je w zastępstwie wykorzystał do prowadzenia zajęć. Pozytywna, spontaniczna reakcja grupy uświadomiła mu, że oto narodził się nowy styl, który w krótkim czasie zyskał on dużą popularność w Ameryce Łacińskiej, a następnie na innych kontynentach.

Zumba to ruch, taniec i przyjemność, który opiera się głównie na aerobiku wzbogaconym i latynoamerykańskimi rytmami. Dzięki tanecznemu połączeniu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego aerobiku, który dla wielu osób wydaje się mało atrakcyjny, lub po prostu zbyt trudny.

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

25 marca 2018

Share This