Blisko dwugodzinny koncert dali na scenie Domu Kultury „Lokator” w miniony piątek muzycy z grupy „Mezalians Art.” Artyści w czasie koncertu podbili serca naszej „lokatorskiej” publiczności, wykonaniami przebojów polskich i zagranicznych. Nie zabrakło piosenek związanych z obchodzonym w dniu wydarzenia Dniem Matki. Koncert przyniósł chwile radości i wzruszeń, zespół musiał kilka razy bisować, zanim widownia pozwoliła mu opuścić scenę.

Koncert poprowadził Tomasz Pohl, który zabawiał publiczność ciekawostkami związanymi z historią muzyki a nawet przeprowadzał na żywo wywiad z piosenkarzami. W koncercie zaśpiewali założyciele fundacji „Wygrajmy Razem” – czyli Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch, jak również pracujący dla fundacji artyści – Iwona Zięba i Grzegorz Dowgiałło (ocal i piano), którzy pochodzą z Krakowa. Ta czwórka artystów współtworzy działającą przy fundacji „Wygrajmy Razem” grupę wokalną pn. Mezalians Art. Pomysłodawcą zespołu jest Łukasz Baruch, który w 2011 r. wspólnie ze swoim przyjacielem Grzegorzem Dowgiałło stworzył duet pn. Mezalians. Po sukcesie na festiwalu „Widzieć Muzyką” w Bytomiu Odrzańskim Grzegorz i Łukasz zaprosili do zespołu jeszcze kilkoro przyjaciół i tak powstał Mezalians Art, który podczas kolejnej edycji festiwalu „Widzieć Muzyką” w 2012 r. zdobył nagrodę Grand Prix. Zespół koncertował wspólnie w wielu miastach Polski. W 2015 r. Mezaliansi wzięli udział w telewizyjnym koncercie „Zwyciężać Mimo Wszystko” realizowanym przez fundację Anny Dymnej. Wystąpili tam wśród takich gwiazd jak: Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Anna Wyszkoni, czy Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy. W tym roku ukaże się debiutancki album grupy Mezalians Art, który (podobnie jak hymn fundacji) nosić będzie tytuł „Razem łatwiej”.

Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej to organizacja założona w 2010 roku przez wokalistów i pasjonatów: Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską. Głównym celem fundacji jest wsparcie i rozwój talentów muzycznych osób niepełnosprawnych, jak również ich rehabilitacja poprzez sztukę. Fundacja „Wygrajmy Razem” realizuje wiele projektów artystycznych. Do najważniejszych należą Przegląd Piosenki Osób Niewidomych „Dotyk Dźwięku”, czy koncerty pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”. Artyści fundacji biorą udział w licznych prestiżowych projektach i inicjatywach o charakterze charytatywnym. Za wzorową i godną naśladowania działalność na polu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych organizacja Łukasza i Karoliny otrzymała w 2015 roku nagrodę Śląskiego Lodołamacza.

 

Share This