W piątkowe popołudnie 10 czerwca spotkaliśmy się w kameralnym gronie miłośników mowy wiązanej, czyli poezji. Miłość do życia, do świata i natury, urok codziennych i ulotnych chwil przedstawiła wraz z nowymi wierszami Bogusia Majkowska.
Autorka swój zachwyt nad porami roku ujmuje w formy zwięzłe, proste i klasyczne. Wraca do z pozoru niemodnych dziś korzeni liryki, takich jak rym i rytm. Obrazy pisane słowem łączy z fotografiami, a w tym wszystkim przypomina nam o tym, że piękno jest proste, oczywiste, widzialne wokół nas, o ile tylko zechcemy otworzyć oczy i pochylić się nad obrazami codzienności. Te wiersze przypominają nam, że nie potrzebujemy w życiu wysublimowanej filozofii, czy wielkich słów i pojęć, a jedynie otwartego serca, otwartych oczu i chwili, by zatrzymać się w biegu. Że piękno i szczęście jest kwestią naszego postrzegania świata i bardzo często zależy od nastawienia, punktu widzenia, a nawet wyboru.
Spotkanie to przypomniało nam wszystkim jak ważne są i ile mogą uczynić dobre słowa. Jednocześnie postanowiliśmy wrócić do spotkań literackich w ramach Klubu „Lokator-Kreator”, by zachęcić do wyciągania z szuflad i dysków komputerów wierszy, refleksji, piosenek- pracować nad ich doskonaleniem i udostępnianiem.

 

Share This