Przygoda Domu Kultury „Lokator” z piłką nożną  zaczęła się od lata 2000r. w której bardzo pomagał nam Lech Kulma. To on zaszczepił w nas i w młodych sportowcach zbieranych z każdego osiedla duch  piłki nożnej. Taka akcja trwała corocznie do roku 2011 pod nazwą TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN. Od początku byli z nami Przemek Kaniewski, Ania Płatek, młody Krzysiek Kochelak, Marzenka obecnie Ignaczak i wiele, wiele innych  pasjonatów i instruktorów. Mecze rozgrywaliśmy wówczas na  terenach obecnego PMOS.

Dodatkowo  w roku 2006 i 2007 r. w okresie ferii zimowych dom kultury przeprowadził Zimowy Turniej Dzikich Drużyn  w I Liceum Ogólnokształcącym  w Zduńskiej Woli –  tu ogromny wkład pracy Aleksandra Tymoczko – przewodniczącego Komisji Kulturalno-Oświatowej oraz absolwentów szkoły z w/w lat.

W latach 2012 – 2013 roku  przygoda z piłką nożną została przerwana na dwa lata, którą zdominowała Wakacyjna Szkółka Tenisa Ziemnego.

Powraca jednak w nowej odsłonie w 2014 pod nazwą Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej. Jej reaktywacji podjął się wraz z nami Grzegorz Kaleta, który dzielnie prowadził zajęcia na zielonym boisku osiedla Południa

Od 2015 roku przybrała nazwę AKADEMIA FUTBOLU. I tutaj byliśmy wszędzie- na Orlikach: II LO, SP 10 , na boisku PMOS aż wreszcie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu władz miasta i MOSIR-u  do dziś jesteśmy na Pogoni.

W tym roku gramy więc po raz 20sty!

Share This