Wieczór z Arturem Gotzem na długo pozostanie w pamięci, tych którzy mieli przyjemność wysłuchać recitalu artysty 25 lutego na scenie Domu Kultury „Lokator”. Aktor i piosenkarz dał się poznać nie tylko jako interpretator piosenek, które weszły już do kanonu polskiej piosenki, ale również jako niepowtarzalny wykonawca własnych utworów – zawartych na ostatnich dwóch płytach. Na dodatek Artur Gotz ujął zebraną publiczność osobistym urokiem, poczuciem humoru i talentem aktorsko-satyrycznym. Trudno więc się dziwić, że koncert trwał blisko dwie godziny, a artysta był trzykrotnie wywoływany do bisowania. Po koncercie można było zakupić płyty artysty i oczywiście otrzymać autograf.

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie aktor i wokalista, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie występuje od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie.  Aktor scen Warszawy (Teatr 6. piętro) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego. W latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Kamienica w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej.
W Walentynki 2015 roku ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska.
Artur Gotz zagrał ponad 280 solowych recitali w całej Polsce i za granicą. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody „Wokalista Roku 2015″. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz). Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016r.Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem.

http://www.arturgotz.pl/

 

Share This