KOŁO WĘDKARSKIE

KOŁO WĘDKARSKIE

Spotkania:  wtorek i piątek, godz. 16:00-19:00 Spotkania odbywają się przy ul. Getta Żydowskiego 27 (klatka pierwsza, piwnica) Opiekun społeczny: Andrzej Kuźnik Łączą pasję z wypoczynkiem doskonaląc przy tym umiejętności wędkarskie oraz cierpliwość i wytrwałość. Propagowanie piękna słodkowodnej fauny łączą z jej ochroną. Sportowe oblicze działalności to organizacja zawodów wędkarskich o tytuł „Wędkarza Roku” oraz udział w zawodach Grand Prix naszego powiatu.

Planowane ZAWODY WĘDKARSKIE na rok  2018

Otwarcie Sezonu

Mistrzostwa Koła

– Zawody z okazji DNIA DZIECKA

– Puchar Prezesa Koła Lokator – Zawody o Największą Rybę

– Puchar Prezesa SM Lokator

– Zawody z okazji 60 Lecia S.M. Lokator

– Zakończenie Sezonu

 

W dniu 17 czerwca 2018 r. na zbiorniku Smardzew odbyły się „Mistrzostwa Okręgu” w kat. kobiet i junior. Mistrzynią Okręgu została Anna Kowalczyk. Mistrzyni weźmie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę.

 

W dniu 24 kwietnia 2015 roku Zbigniew Kowalczyk na zbiorniku Kępina złowił pięknego AMURA, który ważył 5,80 kg i mierzył aż 75 cm.

KLUB KOLEKCJONERA

KLUB KOLEKCJONERA

Spotkania w II niedzielę miesiąca podczas Giełdy Kolekcjonerskiej

w godz: 10:00-12:00 (oprócz maja, lipca i sierpnia)

Opiekun społeczny: Ryszard Ganfler

Klub Kolekcjonera jako sekcja Domu Kultury powstał w 1976r. Założycielem Klubu był Jerzy Kozłowski. Ówczesny Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator” Jerzy Tymiński i Dyrektor Wiesław Płuciennik wiedzieli co robią. Klub działa w naszych strukturach nieprzerwanie do dziś. Przez kilkanaście lat był Oddziałem Polskiego Towarzystwa Archeologicznegi i Numizmatycznego. Klub wraz z Domem Kultury był wydawcą 20 książek i periodyków tematycznie związanych z kolekcjonerstwem. Za zasługi dla kolekcjonerstwa Jerzy Kozłowski w 2002r został uhonorowany Nagrodą Pierścienia – Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin Borkowskiego w Centrum Kolekcjonerstwa Polskiego w Krośniewicach. W październiku 2009r. Jerzy Kozłowski podczas Benefisu Przekazanie Pałeczki przekazał symbolicznie klucze od giełdy dla Kazimierza Skiby. Podczas uroczystości został mu nadany tytuł Hetmana Kolekcjonerów Zduńskowolskiech z wręczeniem karabeli hetmańskiej ze specjalnie grawerowanym napisem.

FILATELIŚCI

FILATELIŚCI

Spotkania: wtorek, godz. 18:00-20:00

Opiekun społeczny:  Ryszard Ganfler

Zapraszamy wszystkich, którzy już poznali przyjemność zbierania znaczków pocztowych oraz tych, którzy jeszcze nie mieli z nimi nic wspólnego. Członkowie naszej sekcji są otwarci i przyjaźni dla wszystkich, którzy tutaj trafiają. Służą im pomocą w rozpoczynaniu zbieractwa oraz pomagają systematyzować rozpoczęte już zbiory. Członkowie sekcji spotykają się także na Giełdach Kolekcjonerskich w każdą II-gą niedzielę miesiąca. Giełdy odbywają się na naszej sali widowiskowej.

 

OSIEDLOWY KLUB SENIORA

OSIEDLOWY KLUB SENIORA

Spotkania: wtorek, godz. 17:00-19:00

Opiekun społeczny: Halina Wągrowska

„VIVITE LAETI!” („Żyjcie wesoło”) – to credo klubu. Jego członkowie od lat nieustannie promienieją zaraźliwą radością życia, energią i humorem wbrew wszelkim przeciwnościom losu i wieku. Poprzez regularne spotkania, bale i wycieczki udowadniają, że jesień życia może być złota.

 

KLUB PIOSENKI

KLUB PIOSENKI

zajęcia: poniedziałki – w godz. 15:00-20:00 

           środy – w godz. 15:00 – 20:00

Instruktor: Jerzy Sowa

do pobrania:

REGULAMIN KLUBU PIOSENKI

DEKLARACJA uczestnictwa w zajęciach

Jeśli zawsze marzyłeś by grać w zespole muzycznym a masz 8 lat i nie więcej niż 100. Jeśli masz „kota” na punkcie muzyki i śpiewania koniecznie przyjdź do nas.Oferujemy zajęcia zespołowe w pełnym składzie: WOKAL,GITARA,BAS,PERKUSJA,KLAWISZ- raz w tygodniu w wymiarze 1,5 godziny.

Poza tym tradycyjnie zapraszamy na zajęcia wokalne i instrumentalne.

KLUB PIOSENKI POWSTAŁ W PAŹDZIERNIKU 1997 ROKU

Klub Piosenki to rozśpiewana plejada dzieci i młodzieży, od 4 – latków po 18 – latków; zespoły wokalne „Kontrast” (2000-2003), „Trzech Budrysów”(od 2002) „Rezonans” (od 2004) i „Coover” (od 2006) oraz soliści to „wizytówki” klubu. Ich nieodmiennie wysoki poziom wokalny dostrzegany i nagradzany na festiwalach międzynarodowych,ogólnopolskich i regionalnych, Ponadto Klub Piosenki uświetnia swoimi występami okolicznościowe spotkania z mieszkańcami organizowane m.in z okazji Dnia Babci, Dnia Matki, Dni Zduńskiej Woli.

Pierwszym Instruktorem Klubu Piosenki był  Andrzej Woźniak, który wychował wielu wspaniałych wokalistów i zespoły. Jego wychowankowie odnosili i nadal odnoszą sukcesy na przeglądach międzynarodowych i ogólnopolskich. Niektórzy połączyli pasję z karierą zawodową w teatrach muzycznych.

Od 25 sierpnia 2014 r. zajęcia prowadzi Jerzy Sowa jr absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura chóralna i Uniwersytetu Zielonogórskiego o specjalizacji prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Osiągnięte przez Pana Jerzego wykształcenie poparte jest doświadczeniem muzycznym: Międzynarodowe Warsztaty artystyczne w Kohren-Sahlis, w Niemczech (prowadzenie międzynarodowej grupy muzycznej). Współpracował z zespołami muzycznymi w charakterze wokalisty, gitarzysty, gitarzysty basowego, aranżera, kompozytora oraz instruktora wokalnego.