PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY

PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY

Rok temu tj 8 maja rozpoczęła działalność sekcja Papieroplastyki pod opieką Instruktor Beaty Piotrowskiej. Z każdym tygodniem rosła liczba osób zainteresowanych zajęciami, jak i skala wykonywanych prac różnymi technikami ( origami klasyczne, origami modułowe, origami „kręciołki”, florigami, kule kusudama, kirigami oraz quilling). Owocowało to powstawaniem coraz to nowszych prac, dzieł i tworów wykonywanych zawsze za pomocą rąk, czasem kleju czy innych narzędzi. Z czasem listę wykorzystywanych materiałów uzupełniły nici, włóczki, elementy biżuterii. Pewnie dlatego, że wymaga to nadludzkiej cierpliwości w zajęciach uczestniczą Panie, ale co warto podkreślić jest to grupa wielopokoleniowa. Jej roczne dokonania dokumentuje wystawa w Domu Kultury „Lokator” zawierająca kilkaset (!) eksponatów. Potrwa ona do 22 czerwca 2018 roku. Warto przypomnieć, że na Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” Jadwiga Marciniak otrzymała nagrodę/ wyróżnienie w kat. rękodzieło za „Złote marzenia” -złota suknia z wisiorek wykonana szydełkiem.

Na wystawie prace zaprezentowali:

Róża Ciapcińska, Halina Jonczyk, Maria Kleciak, Włodzimierz Kostrzewa, Janina Madalińska, Jadwiga Marciniak, Karolina Nowińska, Beata Piotrowska, Bożena Poleszczuk, Krystyna Przerwa, Jadwiga Urbaniak, Halina Wągrowska

 

Festiwalowy sukces

Festiwalowy sukces

22 maja 2018 roku duet i dwóch solistów uczęszczających na zajęcia wokalne (w naszym domu kultury) wraz z instruktorem Marzeną Lamch-Łoniewską udało się na VIII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku.

Po wspaniałych prezentacjach jurorzy przyznali I miejsce Rochowi Krzyżańskiemu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bądźmy „W kontakcie”

Bądźmy „W kontakcie”

Pierwszą od kliku lat premierową sztukę zaprezentował 19 maja Teatr „Dziwadło”, założony przez śp. Andrzeja Majewskiego. Spektakl „W kontakcie” w przejmujący sposób ukazał widzom złożoność międzyludzkich relacji i trudność komunikowania się w epoce zdominowanej przez media społecznościowe. W role aktorów wcielili się: Karolina Rajchel, Natalia Jarocka i Gabriel Szewczyk, będący obecnie instruktorem teatralnym opiekującym się grupą. Za stronę techniczną odpowiadał Adam Kiciński, zaś za opiekę merytoryczno-literacką Tomasz Pohl. Co ciekawe pomysł przedstawienia i scenariusz jest dziełem wspólnym wszystkich wyżej wymienionych osób i powstał już w roku 2017, a potem był udoskonalany.

Po spektaklu nie obyło się bez wzruszeń, życzeń i wspólnym oglądaniu zdjęć i filmów z historii „Dziwadła” i teatrów Andrzeja Majewskiego.

WarsztaTY  Teatralne

WarsztaTY Teatralne

19 maja 2019 roku całodniowe warsztaty aktorskie i teatralne dla aktorów zduńskowolskich teatrów amatorskich poprowadził w Domu Kultury „Lokator” aktor – Hubert Zduniak. Tematami zajęć był ruch sceniczny, słowo w pracy aktora oraz technika aktorska. W zajęciach wzięli udział członkowie teatrów: „Fundamentum”, WTZ „Bonex”, „Dziwadło”, „InteGracja” i niezrzeszeni. Było dużo pracy, zabawy, ćwiczenia, improwizacje i wzajemna integracja. W warsztatach wzięło udział ponad 20 osób w wieku od 15 do 70 lat, w tym osoby z niepełnosprawnością. Niezwykła grupa wytworzyła wspaniałą atmosferę, wyzwalającą energię i  twórcze działania.

Prowadzący: HUBERT ZDUNIAK

Aktor teatralny i filmowy. W dorobku ma role w Teatrze Telewizji (Chlestakow  w Rewizorze Gogola, Menasze w Dybuku Anskiego w Teatrze im.  Szaniawskiego w Wałbrzychu, Mistrz w Córce Fizdejki oraz Starym Teatrze w Krakowie, Barney Mayerson w adaptacji teatralnej Trzech Stygmatów Palmera Eldricha). Grał również w serialach telewizyjnych, między innymi w M jak Miłość rolę Janka Rogowskiego – kochanka Hanki Mostowiak oraz w Kryminalnych. Wystąpił w wyróżnionym Fryderykiem teledysku Justyny Steczkowskiej „Oko za Oko”.