WIECZÓR Z ARTUREM GOTZEM

WIECZÓR Z ARTUREM GOTZEM

Wieczór z Arturem Gotzem na długo pozostanie w pamięci, tych którzy mieli przyjemność wysłuchać recitalu artysty 25 lutego na scenie Domu Kultury „Lokator”. Aktor i piosenkarz dał się poznać nie tylko jako interpretator piosenek, które weszły już do kanonu polskiej piosenki, ale również jako niepowtarzalny wykonawca własnych utworów – zawartych na ostatnich dwóch płytach. Na dodatek Artur Gotz ujął zebraną publiczność osobistym urokiem, poczuciem humoru i talentem aktorsko-satyrycznym. Trudno więc się dziwić, że koncert trwał blisko dwie godziny, a artysta był trzykrotnie wywoływany do bisowania. Po koncercie można było zakupić płyty artysty i oczywiście otrzymać autograf.

ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie aktor i wokalista, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie występuje od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie.  Aktor scen Warszawy (Teatr 6. piętro) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego. W latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Kamienica w Warszawie.
Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej.
W Walentynki 2015 roku ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska.
Artur Gotz zagrał ponad 280 solowych recitali w całej Polsce i za granicą. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014 r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody „Wokalista Roku 2015″. Zagrał kilkanaście ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach telewizyjnych (m.in. Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz). Artur Gotz jest tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Premiera odbyła się podczas Śląskich Targów Książki w 2016r.Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem.

http://www.arturgotz.pl/

 

ZUMBA

ZUMBA

Tłustoczwartkowa ZUMBAwa dla dzieci!

Mały Bal Przebierańców, gry i zabawa, taniec nie tylko w rymie Samby, słodki – odświętny poczęstunek, to wszystko działo się w miniony czwartek w trakcie kolejnej edycji zajęć „ZUMBA dla dzieci”. Do zabawy porywała, zachęcała i inspirowała – niezmordowana i niezastąpiona Emilia Guć – Instruktor Zumby.
Na zajęcia Zumby dla dzieci zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 17.30! Są ostatnie wolne miejsca!

 

KROWA W ESENCJI RÓŻANEJ

KROWA W ESENCJI RÓŻANEJ

Kolejny raz na naszej małej scenie wydarzyła się RZECZ WIELKA. 21 lutego  po raz drugi gościliśmy grupę teatralną ze Stowarzyszenia Miłośników Sztuki „PONADCZASOWI” działającą przy Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Grupa zaprezentowała spektakl „KROWA W ESENCJI RÓŻANEJ”,  autorstwa Andrzeja Ziemowita Zimowskiego, która w roku 1986 w konkursie warszawskiego teatru „Ateneum” otrzymała nagrodę. Ze względu na ostrość satyry jej wystawieniu sprzeciwiła się ówczesna cenzura. 

Aktorzy w sposób subtelny, pełen ciepła i humoru przeprowadzili widzów przez rozterki państwa fikcyjnego, kierowanego przez fikcyjnych urzędników, którzy dbając przede wszystkim o własne stanowiska gotowi byli zaproponować i podjąć wręcz absurdalne decyzje gospodarcze, nie mające nic wspólnego z podstawowymi zasadami ekonomii. Sala była pełna, śmiechu co niemiara, klimaty rodem z komedii Stanisława Barei, które ci, pamiętający czasy PRL-u natychmiast odczytywali. 

 

DZIEŃ ŚW.WALENTEGO

DZIEŃ ŚW.WALENTEGO

14 lutego, w dniu św. Walentego seniorzy z Osiedlowego Klubu Seniora z entuzjazmem przygotowali się do spotkania. Niezależnie od wieku każdy w tym dniu chciał być wyjątkowy. Opiekun klubu Pani Halinka przygotowała słodką niespodziankę. Każdy z uczestników spotkania otrzymał lizaka w kształcie serca. Było wspólne śpiewanie, recytowanie wierszy o miłości oraz pląsy. Jak mówili członkowie Osiedlowego Klubu Seniora ” dla takich chwil warto jeszcze żyć i  przychodzić do klubu by wspólnie spędzać czas”.

 

TWORZĘ, WIĘC JESTEM….

TWORZĘ, WIĘC JESTEM….

Spektakl „Sąd Ozyrysa” uświetnił otwarcie wystawy prac plastycznych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Łaskiej 59 w Zduńskiej Woli. Wystawa jest eksponowana w Sali nr 5 Domu Kultury „Lokator” i prezentuje dorobek artystyczny, będący owocem zajęć plastycznych, stanowiących stały element pracy Środowiskowego Domu Samopomocy. Spektakl teatralny zrodził się w wyniku zawiązania w roku 2016 współpracy Koła Teatralnego Domu Kultury „Lokator” i Środowiskowego Domu Samopomocy, a opiekunami grupy teatralnej są Halina Jonczyk (ŚDP) i Tomasza Pohla (DK „Lokator).

W otwarciu wystawy uczestniczył Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy  Jacek Czachorowski a obecnością uświetnili reprezentanci władz miasta, powiatu, rady społeczno-kulturalnej, zarządu spółdzielni, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej  przy PHSI „Bonex” oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli ul. Dąbrowskiego 15.

Wystawę można obejrzeć do 3 marca 2017 r.